Учитель з Одеси записав поглиблений онлайн-курс із фізики

Викладач Рішельєвського ліцею Павло Віктор створив повний поглиблений курс фізики для спеціалізованих фізико-математичних шкіл. Курс складається з відео, записаних під час уроків, які Віктор щодня протягом трьох років транслював у прямому ефірі на YouTube. Усього до нього увійшли 473 уроки. Редактор ain.ua детально розпитала викладача про його роботу з YouTube.

Відео посортовані за темами й доступні безкоштовно на Youtube-каналі «РЛ Фізика». Як повідомляють на сайті ліцею, курс Павла Віктора з фізики став найбільш повним із доступних в інтернеті. Він охоплює всі теми поглибленої програми 9-11 класів від «Механіки» до «Фізики ядра», також є обрані теми для 7-8 класів.

Трансляції Віктора сумарно набрали понад 7 млн ​​переглядів, на канал підписалися майже 60 000 користувачів. Під відео учні залишають коментарі і ставлять запитання. Щоб переглянути їх і дати відповіді, учитель щодня витрачає близько години.

«Іноді діти в коментарях залишають такі запитання, над якими потрібно добре подумати, перш ніж дати відповідь. Це надихає мене, тому що цікаві осмислені запитання дають поживу для роздумів », – заявив Віктор.

 

 

Курс Павла Віктора дивляться не тільки його учні, як передбачалося спочатку, а весь світ. Користувачі заходять зі всієї України, Казахстану, Білорусі, Німеччини та інших країн.

«Що цікаво: якщо подивитися за віковими категоріями, серед глядачів найбільше не школярів, а студентів – молодих людей 18-24 років. Є і глядачі старшого покоління. Мабуть, учителі. Напевно, вони використовують це для підготовки до уроків », – каже Павло Андрійович.

Як усе починалося

Ідея транслювати уроки виникла спонтанно. Коли учні хворіли, вони просили Павла Андрійовича увімкнути Skype, щоб віртуально бути присутніми на уроці. Учитель погодився і провів кілька таких уроків, які просто йшли без запису в одному каналі для однієї дитини.

«Доводилося тягати за собою комп’ютер, щоб показати праву частину дошки, ліву частину дошки, а якість зображення там невисока», – згадує викладач.

Так з’явилися перші форми дистанційного навчання.

Потім у ліцеї було кілька карантинів. А для фізики дуже важливо не переривати процес навчання, тому що викладачеві складно розповісти весь накопичений матеріал у стислі терміни, – зазначає Павло Андрійович. Тому він почав пробувати знімати уроки на відео й викладати в інтернет.

Адміністрація ліцею та батьки підтримали його ідею і допомогли встановити в аудиторії хороше обладнання, яке дозволяє транслювати уроки фізики в хорошій якості. Зараз у розпорядженні Павла Андрійовича дві відеокамери (одна для загального плану, інша для демонстрації дрібних предметів, сторінок підручника або великих планів графіків на дошці), відеомікшер, потужний комп’ютер і швидкий інтернет.

«З’явилася можливість транслювати уроки в реальному часі прямо на YouTube, а там вони записуються. Спробували, вдалося, ніби сподобалося. Тоді я вирішив записувати всі уроки поспіль», – розповів учитель.

Важка праця

Спочатку Павло Андрійович не замислювався про те, у що це виллється – йому сподобалося, що можна так легко доносити дітям інформацію. Але незабаром стало зрозуміло, що це дуже важка робота – підготовка до лекцій, щоденні трансляції, обробка коментарів і відповіді на запитання забирали багато часу. Однак зупинятися було пізно – Віктор вирішив довести справу до кінця.

За словами Павла Віктора, провівши останню трансляцію курсу для старших класів, він спочатку відчув полегшення. Однак незабаром відчув спустошеність.

«Так буває після великого і тривалого байдарного походу, коли хочеться швидше дістатися до теплого і затишного будинку. Але переступивши поріг, починаєш сумувати за своєю природою, туристичним драйвом, екстримом, пригодами», – коментує викладач.

Сьогодні він записує завершальний урок курсу для 7 класу, після чого планує приступити до курсу для 8 класу на прохання глядачів.

«Це напружена робота, насправді, вона вимотує. Але якщо ти вже почав знімати, треба показати якнайбільше. Вкласти максимум демонстрацій і змісту, все те, що зазвичай ти з економії часу міг не розповідати», – каже Павло Андрійович.

Після успіху експерименту з трансляціями з фізики адміністрація ліцею вирішила зайнятися розробкою курсів дистанційного навчання і з інших предметів. У ліцею вже є Youtube-канали з уроками з української мови та математики. Повідомляється, що Рішельєвський ліцей став експериментальним майданчиком з «розробки та впровадження педагогічних технологій дистанційного навчання на базі освітнього центру з використанням сучасних електронних засобів комунікації» згідно з спеціальним наказом МОН.

Секрет успіху

На думку Павла Віктора, його онлайн-курс став успішним, тому що він – цілком природний і живий.

«Чому мені вдалося? Я просто вів уроки, я не йшов спеціально ні на яку студію, моїх відео не торкнулася монтажер. Це просто ефір. І в цьому криються дві переваги: ​​по-перше, це найменш трудомісткий шлях і тому реальний, по-друге, це живий урок – і у глядачів виникає ефект присутності. До дошки виходять діти, спілкуються з викладачем – і виходить, що ти ніби ще один учень в класі, – пояснив учитель. – Нещодавно я читав відгуки і зрозумів, що величезна перевага в тому, що це – живі уроки. Тому вони краще сприймаються, ніж спресований 10-хвилинний ролик, який містить матеріал уроку. Це більш природно».

1 відповіді на "Учитель з Одеси записав поглиблений онлайн-курс із фізики"

Залишити повідомлення

Платформа для онлайн-навчання дисКурс створена для того, щоб зробити здобуття освіти більш зручним і цікавим :)

Зворотний зв’язок

Розробка - Василь Шаркань